עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374
אודות

שאלה עיתון לאישה 15.10.23

בעלי ואני נשואים 15 שנה, יש לנו 3 ילדים. ממש לאחרונה התחלנו לדבר על פרידה, ואז פרצה המלחמה וזה לא ריאלי כעת ולא נכון עבור הילדים. אולי תוכלו לייעץ איך אנחנו יכולים לשים את הכעסים בצד ולתפקד?
    

תשובה:
שלום לך
קראתי את פנייתך והבנתי שהתחלתם לדבר על פרידה. להבנתי עדיין לא החלטתם סופית על פרידה,ואני מקווה שלא שיתפתם את הילדים במחשבות האלו שלכם. תהליך של פרידה/ גרושים הוא תהליך ארוך ומורכב שמצריך קבלת החלטות לגבי הרבה מאד נושאים. עדיף לא לשתף את הילדים עד שאין החלטה חד משמעית שכוללת מידע לגבי משמורת ועתידם של הילדים. נכון לעשות את התהליך הזה עם ליווי מקצועי.
מכיוון שזו עת סוערת וחריגה במדינה , תפקידכם כהורים הוא לשמור על אווירה בטוחה ורגועה ומכילה ככל האפשר בבית פנימה.
במידה והיחסים בינכם קשים ומלווים בתוקפנות הדדית ובאווירה רעילה בבית , יתכן שעדיף שתפרידו כוחות . ממליצה לכם למצוא דרך שבה תחלקו את הימים שבהם תהיו כל אחד אחראי בתורו עם הילדים ( פתרון של נסטינג).
במידה ואתם מצליחים לשמור על כבוד הדדי , תרבות דיבור ניאותה והתנהלות הורית תקינה השתדלו בעת הזאת, להתמקד בתפקוד היומיומי ההורי . שימו את הזוגיות בצד והיו הורים. בתקופה כה סוערת ורווית מתח , ספקו לילדכם את הבטחון של המשפחה ,תשתדלו לשמר שגרת עבודה ופעילות כזאת שתוכלו גם להיות בנפרד . המתח מבחוץ עצום ועדיף להמתין עם בשורת הפרידה עד שתרגע הארץ.
אפשר לנצל את התקופה הקשה הזאת לחשיבה מחודשת ועמוקה מה נכון לכם כזוג וכיחידים, להבין מדוע היחסים עלו על שרטון, האם ניתן לשקם את הזוגיות או שהפתרון הכי נכון עבורכם הוא פרידה/ גרושים.
אם לא פניתם לטיפול זוגי, יתכן וזה הזמן לעשות זאת.