עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374
אודות

עיתון לאישה למדור "הכל יחסים"

בעלי ואני נשואים 8 שנים. יש לנו 3 ילדים קטנים. מאז הילד השלישי יש לי פחות חשק לסקס, אני לא נהנית, לא מצליחה להתניע ולהתעורר מינית. לאחרונה בעלי התחיל ללחוץ עליי שאם לא נחזור לקיים יחסים בתדירות קבועה כמו שהיה לפני הלידה של הילד השלישי, פעם פעמיים בשבוע, הוא יתגרש. ונתן לי עד יום ההולדת 40 שלו בעוד חודשיים להחליט. זו תחושה איומה. מה עליי לעשות? עצם הדרישה גורמת לי לחשוק בו אפילו פחות.
    

תשובה:
שלום לך האישה, האם והרעיה
לכאורה את מעלה נושא ידוע מוכר, שמעסיק זוגות בקשרים ארוכי טווח, הנושא של פערים בחשק המיני. על פניו השונות בחשק המיני , שגורמת לפערים הללו, מתקיימת אצל מרבית הזוגות ברמות משתנות בתקופות חיים שונות. בקצרה, החשק המיני מושפע מהרבה מאד גורמים: ראשית משונות ביולוגית בין נשים וגברים (הטסטוסטרון שהוא הורמון גברי בעיקרו קיים אצל גברים ברמות גבוהות מאד לעומת הרמה אצל נשים, והוא ההורמון שאחראי לרמות החשק המיני, וכאן מתחיל הפער הבסיסי), בנוסף מצבי חיים שונים כמו עייפות , אמהות טרייה , מצבי רוח, מצב בריאותי, פרנסה,סוג אמצעי המניעה שבשימוש , איכות הקשר הזוגי ועוד ועוד...כל אלו משפיעים על רמת החשק המיני ועל ההיתכנות לקיום של יחסי מין טובים ומספקים לשני השותפים.
במכתבך, את מציינת שבעלך מאיים עליך בגרושים באם יחסי המין לא יגיעו לרמת תדירות שהוא מצפה לה עד ליום הולדתו ה -40. התניה זו מעלה שאלות רבות : האם הוא מציב תנאים גם בנוגע לנושאים אחרים שאין לגביהם הסכמה? ומה קורה כאשר את לא מצליחה לקיים את התנאים שהוא דורש? מה אופיה של הזוגיות שלכם? האם היא מאופיינת במערכת יחסים שיוויונית והדדית או שבמערכת היחסים שלכם הוא זה שמכתיב את הכללים ואת צריכה להיענות ?
לפנייך שתי משימות חשובות ודחופות : הראשונה, לשוחח עם בעלך בשיחה פתוחה וכנה, עד כמה שניתן, על הצרכים שלו, על הצרכים שלך ועל הדרכים למציאת עמק השווה בהיבט של זוגיות ומיניות עם הבנה שבמצב הנוכחי כאשר אתם מטופלים בשלושה פעוטות , המערכת המשפחתית והזוגית מתאימה את עצמה לתנאים. התנאים ישתנו שוב ושוב במהלך החיים וכך גם חיי המין.
המשימה השנייה החשובה מאד עבורך ,היא למצוא אדם (חבר.ה, או איש. אשת מקצוע ) איתם תוכלי לחשוב ולהבין את מערכת היחסים הזוגית שלך. האם את נמצאת בזוגיות שמיטיבה איתך , האם את אישה שזוכה ליחס ולכבוד להם את ראוייה? אני לוקחת בחשבון את תרומתכם ההדדית לקשר הזוגי ומבינה שהקשר רב גוני . ובכל זאת, נכון יהיה עבורך לבחון את הדברים.
רות בן-ציון שכטר