עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374
אודות

אובססיבית לתזונה וספורט

שאלה ל"הכל יחסים" עיתון לאישה

אני בן 46, יש לי חברה רצינית ראשונה מאז הגרושים. היא בת גילי, נאה, מטופחת אך אובססיבית בכל הקשור לתזונה וספורט. היא לא מפסיקה להסתכל לי בצלחת ולבקר אותי על הכרס. היא דורשת שאעשה דיאטה ואתחיל לעשות איתה כושר. וזה ממש מוריד לי מבחינה מינית כל העסק. ואני מתחמק מסקס. זה מוזר, כי היא טוענת, שאני הסקס הכי טוב שהיה לה, ושהיא מאוד נמשכת אלי. אני בהחלט יודע איך לפנק אישה במיטה, אז אם היא כל כך נמשכת אלי ואם אני כל כך טוב במיטה, מה מפריע לה שיש לי קצת עודף משקל? היא מאוד תוקפנית ואני לא רוצה להתעמת איתה בנושא, אך מרגיש שהנושא המיני מתסכל אותה ואנחנו הולכים ומתרחקים. מה עושים?    

תשובה:
 
שלום לך הגרוש בן 46 ,
ראשית, משמח שאתה וזוגתך מצאתם זה את זו. העניין אינו פשוט ומובן מאליו מאחר ששניכם חוויתם גרושים. זוגיות משמעותית שנייה אינה עניין של מה בכך. כל אחד מכם נושא את ההיסטוריה הפרטית שטומנת בחובה הצלחות, אכזבות, התחייבויות משפחתיות ואישיות וגם קריירה מקצועית.
שניכם, נדרשים כעת להתגייס ולבנות זוגיות. הזוגיות החדשה מאותגרת קודם כל באיכות הקשר הרגשי, הנפשי והמיני שלכם וגם מאותגרת בהיסטוריה הפרטית של כל אחד מכם. כלומר, שניכם נדרשים להשקעה רגשית משמעותית בבניית הזוגיות החדשה.

אתה מציין שזוגתך מקפידה מאד על תזונה נכונה וכושר, ולמעשה היא דורשת מימך בתוקפנות להשיל מהמשקל.
אינני יודעת מדוע התגרשת ? מה היו הקשיים הזוגיים שהובילו בסופו של עניין לגרושים? האם אשתך לשעבר גם הייתה תוקפנית כלפיך באיזה שהוא אופן?
אין פלא, שכאשר אתה חווה תוקפנות כלפיך מזוגתך, ולא משנה באיזה ענין, החשק המיני שלך מתפוגג. כדי שיהיה חשק מיני ומשיכה הדדית חייבת להיות מערכת יחסים טובה ונעימה.

האם הערת לזוגתך על האופן בו היא תובעת מימך לרדת במשקל? יתכן שאינה ערנית לסגנון השיחה שלה ויש כאן הזדמנות לשינוי עבורה . אם אתה חושש מלדבר עמה על סגנון הדבור שלה עולה השאלה מאלו דברים אתה חושש עוד בקשר הזה, ואם נכון לך להיות בקשר שבו אתה לא מעז להביא לשיחה נושאים שיש לגביהם מחלוקת.

אחד היסודות החשובים והמשמעותיים ביותר לקשר זוגי טוב ומיטיב הוא תקשורת פתוחה שבאמצעותה ניתן לדון בנושאים שיש עליהם הסכמה כמו גם על נושאים נטולי הסכמה .

ענין עודף המשקל שלך, הוא הזדמנות עבורך ועבור זוגתך לפתח ערוצי תקשורת פתוחים. במערכת יחסים המושתתת על פתיחות, אמון הדדי וכנות אפשר לדון גם על עניינים כמו עודף משקל של אחד מבני הזוג או גם שניהם. סוגיית עודף משקל היא סוגיה הנוגעת בהקפדה על אורח חיים בריא, בדימוי העצמי ודימוי הגוף של כל אחד ואחת וגם בציפיות הפרטיות וההדדיות של שניכם.

היה ואתה מצליח להביא את שניכם לשיחה פורייה בעניין, שיחה שבה כל אחד מכם מצליח להקשיב לשני ולהבין את הרגשות הקשורים לעניין, סביר להניח שתצליחו למצוא הבנה הדדית ופתרון נכון לשניכם. ומנקודה זו תמשיכו ותדעו להתגבר על חילוקי דעות בכלל.

היה והעניין יעלה על שרטון, ו"העכבר יהפוך להר" כדאי שתברר עם עצמך אם אכן הגעת לחוף מבטחים .