עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

נגמלים מהתמכרות לצ'טים ופורנו ברשת

האפשרות ,לקיים שיחות אנונימיות בעלות תוכן מיני וסמי-מיני ולצפות בפורנו מכל סוג שהוא 24/7, הפכה לנחלת הכלל.
בטלפון הנייד, במחשב בטאבלט, בבית, בעבודה, בדרכים, בחופשות ...אין גבול לאפשרויות ואין גבול להזדמנויות. מין בסייבר לסוגיו זמין כמו אוכל. כלומר, הגמילה משימוש וחשיפה למין בסייבר היא קשה ומאתגרת ומצריכה סיוע מקצועי של מטפל/ת בעל ניסיון וידע בתחום הספציפי של גמילה מהתמכרות למין בסייבר על כל התוכנות והשימושים.
 
מי שיש לו נטייה להתמכרות, הוא כמובן עם סיכוי גבוה יותר גם להתמכרות למין ברשת האינטרנט.
הטיפול המקצועי בגמילה מהתמכרות זו , הוא לפחות בתחילתו טיפול פרטני. מטרת הטיפול לסייע בהגעה לתובנות והבנות לגבי המניעים הפנימיים שהם הדלק ,הצורך והגורם לשימוש בצ`טים מיניים .
 
באמצעות השימוש וההשתתפות בצ`טים האלו , יכול כל אחד וכל אחת להיות כל מי שהוא חולם או חולמת להיות ולו לפרק זמן קצר. חלון של פנטזיה אישית – מינית שנותנת מלוא החופן האדרה עצמית, מחמאות חיצוניות ותחושה עזה של חיזור והיות המשתמש רצוי ובעל ערך.
 
הטיפול בגמילה מהתנהגות זו, חייב להביא את המשתמש או המשתמשת הכפייתיים להבין מתוך עצמם מה מוביל אותם לנישה הזו. הטיפול גם מלמד אותם לזכות וליהנות מחיזור רומנטי, תחושה שהם רצויים ובעלי ערך מותאם וחיובי. הטיפול בגמילה מהתמכרות זו חייב במוטיבציה אישית של המטופל/ת. אין די במוטיבציה של הקרובים המשמעותיים וברצון הטוב שלהם לסייע לקרוב להם להיגמל מההתמכרות למין ברשת.
 
כמו כל גמילה, המוטיבציה האישית וההבנה שההתמכרות מחבלת באיכות החיים האישית שלהם היא הצעד הראשון וההכרחי להצלחת הטיפול.
גם כן, כמו בכל תהליך גמילה סיוע ותמיכה של האנשים הקרובים המשמעותיים מסייע רבות להצלחת התהליך.
 
לסיכום, תופעת ההתמכרות לצ`טים מיניים באינטרנט ולפורנו, היא תופעה רחבה החובקת את כל שדרות האוכלוסייה בכל הגילאים. ניתן , בהחלט להתגבר על התמכרות זו באמצעות טיפול מיני מקצועי מותאם .

רות בן-ציון שכטר
24.11.2015