עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

טיפול זוגי לפני החתונה

קבלת ההחלטה לפניה לטיפול זוגי , מערבת רגשות והתלבטויות מגוונות.
רבים חשים, שעצם הפנייה לטיפול זוגי מהווה סוג של הודאה בכישלון: הודאה בכך שיש קשיים במערכת הזוגית, ובני הזוג בכוחות המשותפים שלהם לא מצליחים לפתור את אותם הקשיים.
 
תקופות חיים ספציפיות מאופיינות בקשיים ספציפיים.
תקופת הטרום חתונה מאופיינת ,למשל, בהתלבטות אם למסד את הקשר כן או לא. קורה ואחד מבני הזוג מעונין יותר במיסוד הקשר. חוסר האיזון הנוגע למהלך משמעותי זה עלול להביא למתחים קשים ואף לפרידה. כדי להבין ולגשר על הפער הזה, טיפול זוגי טרום חתונה יכול לסייע בהגעה לתובנות פרטניות וזוגיות , טיפול זוגי טרום חתונה יכול לשפר את התקשורת הזוגית וליצור איכות תקשורתית עכשווית ועתידית יעילה .
 
טיפול זוגי טרום חתונה יכול לסייע גם בדיון על הסכם ממון. סוגיה זו שמשמעותה הראשונית כלכלית גרידא, טומנת בחובה רגישויות אישיות רבות ומורכבות. בעת חתימה על הסכם ממון חשוב ששני בני הזוג יחושו אמינות , נאמנות, מחויבות וכבוד הדדי. מטרת הסכם ממון להגן על שני בני הזוג ולהבטיח הגינות כלכלית ביניהם. למרות זאת, לא פעם אחד מהצדדים ששותף להסכם חש שעושה זאת בכפייה ובאילוץ.
 
גם ההכנות לחתונה , עלולות להפוך לזירת עימות. התפיסה האישית לגבי הדרך לחגיגת החתונה ,והדרך בה רוצים לחגוג אירוע זה מושפעת מהתרבות המשפחתית, מהחלומות האישיים והזוגיים ומהיכולות הכלכליות של כל אחד מבני הזוג. משפחות המוצא הן בעלות עמדה והשפעה לעצם עניין זה. בני הזוג עלולים למצוא את עצמם בעין הסערה . בעמדה של "משרתם של שני אדונים". כלומר, עולה שאלת הנאמנות שבאמצעות טיפול זוגי לפני חתונה אפשר להציף לברר ולהגיע לעמדות המוסכמות של שני הצדדים.
 
טיפול זוגי לפני חתונה הוא הזדמנות לבדוק שהבחירה הזוגית נכונה לשני בני הזוג. זו הזדמנות להציף ולטפל בקשיים האופייניים לזוג כדי למנוע מהמורות עתידיות. טיפול זוגי לפני חתונה יכול להיות תחנת ריענון זוגית, ממנה ילמדו שני בני הזוג פתרון מצבי משבר, דיאלוג ותקשורת זוגית מיטיבה.
טיפול זוגי לפני חתונה יכול גם לסייע להגיע להבנה שעדיף לבני הזוג להיפרד, ולמנוע מעצמם תסכול ועצב עתידיים.
לכן, במידה וקיים ספק אם להיעזר בטיפול זוגי, אין ספק- וטיפול זוגי לפני חתונה יקל יסייע וילמד פתרון בעיות בדרך זוגית ומשותפת.

רות בן-ציון שכטר
18.10.2015