עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

האם טיפול זוגי עוזר

האם טיפול זוגיהפנייה לטיפול זוגי מתרחשת בדרך כלל בשעת משבר.

רק מיעוט , מבין הפונים לטיפול זוגי, מקבלים החלטה משותפת להתחיל בטיפול מתוך הבנה שכדאי ומשתלם להיעזר בטיפול זוגי כמניעה שלישונית. משמע, ההבנה שמתח החיים המודרניים והדרישות המרובות והקשות המופעלות על בני הזוג בנפרד , ביחד וכמשפחה מצריכים לעיתים תמיכה חיצונית מניעתית המאפשרת שמירה ושיפור של איכות החיים הזוגית.

מרבית הזוגות, פונים אל טיפול זוגי כאשר חשים ירידה באיכות החיים הזוגית, ריבוי מריבות, ריבוי מתחים זוגיים ומשפחתיים, העדר הסכמות הנוגעות לניהול החיים המשותפים ולחינוך הילדים, קושי בקבלת החלטות משותפות הנוגעות לכל תחומי החיים, משברי אמון / רומנים מחוץ לקשר הזוגי, אלימות על גווניה, ירידה בסיפוק מחיי המין, פערים בחשק המיני, קושי בבניית גרעין הנאמנות הזוגית/ משפחתית אל מול משפחות המוצא ועוד...

טיפול זוגי עוזר מאד בפיתוח ויצירה של דרכי התמודדות חדשות עם הקשיים הזוגיים.

טיפול זוגי עוזר בלימוד הדדי של הקשבה זוגית, וכתוצאה מכך מפתח יכולות של אמפתיה והבנה הדדית.

טיפול זוגי עוזר ביצירת תחומי אחריות אישיים ומשותפים המתייחסים לדרישות היומיום מבני הזוג, כזוג וכמשפחה.

טיפול זוגי עוזר לפתח את היכולת להבנת הצרכים המיניים ההדדיים, וכך מסייע לפתרון קשיים בתחום המשיכה והחשק המיני.

מעל לכל, טיפול זוגי עוזר ביצירת דרכים חדשות לקבלת החלטות הנוגעות למגוון תחומי החיים . באמצעות טיפול זוגי שני בני הזוג לומדים מיומנויות תקשורת יעילות , המאפשרות דיון יעיל ופורה גם בנושאים טעונים. בני הזוג לומדים לדון באומץ ובפתיחות בכל אותם "מוקשים" זוגיים: חבויים וגלויים. על ידי סילוק המוקשים הזוגיים נפתחת הדלת לתקשורת זוגית כנה ופתוחה. טיפול זוגי יעיל מספק את ארגז הכלים הייחודי לזוג הספציפי. ארגז הכלים הייחודי מכיל מיומנויות תקשורת ואמפתיה שבאמצעותן ניתן לצלוח את משברי החיים.

טיפול זוגי עוזר בקבלת החלטות קריטיות. לרב, הוא מקצר את מסע הייסורים הכרוך בקבלת החלטות גורליות. חשוב מכך, בטיפול זוגי יעיל המתחשב בצרכים האישיים , הזוגיים והמשפחתיים , קבלת ההחלטות הגורליות תעשה מתוך כיבוד שני בני הזוג והעצמת הכוחות האישיים.


טיפול זוגי הוא תהליך המצריך התגייסות משותפת של שני בני הזוג לדרך חדשה שלהם כזוג. טיפול זוגי גם כאשר הוא ממוקד הוא תהליך רגשי פרטני וזוגי שאורך זמן. טיפול זוגי הוא לא אירוע חד-פעמי שאחריו מתרחש נס והקשיים כולם נעלמים. מדובר בתהליך טיפולי של חוויה רגשית מתקנת ומשקמת .