עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

פורנו בתוך הזוגיות

פורנו בתוך הזוגיותפורנו בתוך הזוגיות: עכשיו מתמודדים


"בן זוגי לא מתעניין בי יותר.. פעם כשהכרנו היה לנו סקס נפלא. בזמן האחרון הוא בענייניו, לא יוזם וכשאני יוזמת מתחמק.."

בניסוחים אחרים ודומים, מגיעות אלי פניות של נשים בכל טווח הגילאים. הן שמות לב שבני הזוג שלהם, שבעבר היו מיניים ואוהבי סקס הפכו בהדרגה לנמנעי סקס.

קיימות כמובן סיבות רבות ומגוונות לכך שגבר ימנע מסקס:

מחלות פיזיות ונפשיות פוגעות בחשק המיני, מתחים כלכליים ומתחים אישיים, מתחים במערכת הזוגית והמשפחתית , תרופות מסוימות פוגעות גם כן בחשק המיני.

יחד עם זאת, אם בן-זוגך במשך שעות ארוכות מתעסק במחשב או בטלפון החכם, הולך לישון שעות אחרייך ומספר לך שרואה סרטים ובנוסף את חשה התרחקות מינית, ניראה כי בן זוגך מפתח תלות מופרזת בפורנו.

ללא ספק, שלב ההודאה-השלב בו בן זוגך יתוודה כי הוא צורך פורנו באופן מוגזם, הוא השלב הקשה ביותר. יתכן גם שהוא מכור לפורנו וניסה להיגמל בכוחות עצמו ללא הצלחה. יתכנו תסריטים רבים של תגובה מהכחשה גורפת להכחשה חלקית ומציאת תירוצים ונימוקים כהסבר לתופעה.


ההתמכרות לפורנו, בתקופה הנוכחית, היא התמכרות שכיחה בשל הקלות והזמינות של הפורנו.

בעבר, צרכני פורנו נאלצו לרכשו בכסף וגם בפומבי את הפורנו. כיום, בהקלקה קלה הפורנו נמצא זמין חינם אין כסף.

חשיפת יתר לפורנו מייצרת הרגלים של מין טכני בבדידות. מין ללא אנושיות, שותפות והדדיות. ככל שמשתמשים יותר עולה הסבילות ועולה הצורך למין יותר פרברטי ויותר אלים וכן נזקקים למשכי זמן ארוכים יותר לצפייה בפורנו.

האוננות והפורקן המהיר , ללא שום צורך בהתחשבות בבת הזוג , הם גמול נח ומהיר .
מעט פורנו, שלא בהסתרה הוא עניין לגיטימי. הלגיטימיות לפורנו מתקבלת כאשר אין הסתרה של השימוש בפורנו וכאשר יש גם אפשרות לצפות יחד בפורנו כדי ליצור ריגוש, עוררות וענין מחודש בסקס הזוגי.

אבל... במצבים בהם אחד מבני הזוג לבדו ובהיחבא גולש באתרי פורנו ופוגע ביחסי המין הזוגיים ובזוגיות עצמה וגם בעצמו, זה הזמן לפנות לטיפול זוגי-מיני.

במרחב הבטוח של הטיפול הזוגי-מיני אפשר יהיה לדון לטפל ולפתור את שלל הקשיים: ההתמכרות לפורנו, מארג היחסים הזוגיים ויחסי המין. חשיפת הסוד של הצפייה בפורנו תאפשר שיחה פתוחה וגלויה על החשקים, הפנטזיות והצרכים המיניים של שני בני הזוג. בטיפול הזוגי-מיני אפשר יהיה לבחון מה הגורמים שהביאו להתמכרות לפורנו ולמצוא יחד דרכים לגמילה מהפורנו . טיפול מסוג זה מצריך גם פגישות פרטניות כדי לתת מענה לקשיים האישיים .

האומץ הנדרש כדי לחשוף את הסוד הוא המדרגה הראשונה והקריטית בדרך לגמילה מההתמכרות לפורנו. בטיפול הזוגי והפרטני ימצאו חלופות הולמות לפורנו. שיקום יחסי המין הזוגיים הוא נדבך משמעותי להצלחת הטיפול.

ההתמכרות לפורנו, כמו כל התמכרות, כאשר אינה מטופלת היא הופכת לקשה יותר לגמילה ולהתמודדות.
בטיפול משולב מיני וזוגי אפשר למצוא את הפתרון האישי והזוגי הנכונים ביותר עבור כל אחד מבני הזוג בפני עצמו ועבור היחידה הזוגית.
 
27.6.15 , רות בן-ציון שכטר