עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

בחירת מטפל לטיפול זוגי

מטפל לטיפול זוגיאיך בוחרים מטפל טיפול זוגי


לאו דווקא משבר עמוק ביחסים הזוגיים יהיה לדלת הכניסה לחדר הטיפולים של המטפל או המטפלת הזוגית.
 
ענין שנחווה כמשבר עמוק וקשה אצל זוג אחד, יהיה לחוויה מאתגרת אצל זוג אחר.
 
אם כך, מתי ואיך לפנות לטיפול? הפניה לטיפול נסמכת על ההרגשה וההבנה האישית והזוגית. הטיפול הוא אמצעי לשיפור איכות החיים האישית והזוגית.
פנייה אל טיפול זוגי נכונה גם כאשר רק אחד מבני הזוג חש חוסר שביעות רצון מהחיים המשותפים. משום, ששביעות רצון נמוכה של שותף אחד משפיעה על איכות הזוגיות ויש בה את הכוח לצבוע בצבעים כהים את המערכת הזוגית. משום שהקשר הזוגי מושתת על שניים, די בכך ששותף אחד אינו מרוצה כדי לערער את המערכת.
 
בחירת המטפל/ת הזוגי/ת היא ענין משמעותי ביותר. נכון שהבחירה תעשה בעצה אחת. חשוב מאד ששני בני הזוג ירגישו "שנחתו" אצל איש/ אשת מקצוע שניתן לתת בו אמון, שנוצרת "כימיה" אנושית של קבלה, הבנה, סובלנות ומקצועיות. חשוב ששני בני הזוג יחוו מפגש טיפולי כמקום הבטוח להם גם כאשר נושאי המפגש הם בעלי תכנים אישיים כבדים.
 
מכיוון שבחירת מטפל/ת זוגי היא ענין אישי ופרטי, ויש רצון לשמור על דיסקרטיות, חלק מהמעוניינים בטיפול יעדיפו שלא להתייעץ עם מכרים למיניהם אלא יערכו חיפוש עצמאי.
 
היתרון בהתייעצות עם מכרים הוא בכך שהפנייה תהיה לאיש מקצוע שמקבל המלצות מאדם מוכר. החיסרון הוא שרבים מעדיפים שלא לפרט את הקשיים האינטימיים שלהם בראש חוצות וכתוצאה מכך עצם העלאת הנושא רגישה ומורכבת. וגם, איש מקצוע שנכון לזוג מסוים לא תמיד נכון לזוג אחר.
 
החיפוש אחר מטפל/ת באינטרנט נותן חופש פעולה ושומר על דיסקרטיות מלאה. כאן, קיים חשש של הימנעות משרלטנים למיניהם. לכן, יש משמעות רבה לשיחה המקדימה בטלפון , שיחה משמעותית שחשוב לברר את מידת המקצועיות והאמינות של האדם אתו משוחחים.
 
לאיש טיפול מקצועי יש הסמכות המתאימות לטיפול כגון הסמכה מהאגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי, האגודה הישראלית לטיפול מיני.
 
קורה, שהפגישה הטיפולית הראשונה מאכזבת. במקרה כזה חשוב שלא לותר על הטיפול עצמו אלא להתמיד ולחפש מסגרת טיפולית שונה. משום שהמטרה היא העלאת שביעות הרצון מהחיים המשותפים וכמו שנאמר הטיפול הינו האמצעי ולא המטרה.
 
25.1.2015 , רות בן-ציון שכטר