עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

התמודדות הורית עם פורנו ברשת

התמודדות הורית עם פורנו ברשת טיפול משפחתי - התמודדות הורית עם פורנו ברשת


בואו נוציא את הראש מהחול: התמודדות הורית עם פורנו ברשת

האינטרנט, נמצא זמין ומתעדכן , כאן ועכשיו. כל טלפון חכם, כל מחשב לשלוחותיו מאפשר גלישה באתרי פורנו: אתרים רכים וקשים כל היום כל יום.

הגלישה לאתרי הפורנו מתחילה בגיל הרך. ילדי בית הספר היסודי בכתות הנמוכות גולשים באופן עצמאי באינטרנט. מהשלב בו יש גלישה עצמאית בצרוף של סקרנות טבעית של ילדים מתחילה הגלישה לאתרי הפורנו. המידע אליו נחשפים הילדים, הוא כמובן מידע שאינו תואם את גילם. החשיפה לאינטרנט חמורה עוד יותר מכיוון שבהרבה משפחות יש קושי ומבוכה רבים הנוגעים להסברה ולחינוך מיני.

כאשר אחד ההורים או כל מבוגר אחר שם לב להסתרה של המחשב, כיבוי המסך , מחיקת ההיסטוריה , נדלקת נורת אזהרה. בשלב זה יש חשיבות עליונה לשיחה עם הילד/ים בעניין החשיפה שלהם לאתרי פורנו, לשיחות בצ`טים וכו`. ענישה כמו החרמת המחשב לא תפתור את הבעיה. הפתרון הוא בשיחה פתוחה על התכנים המיניים אליהם הילד/ה נחשף.

מאחר, ועצם הגילוי מפתיע את ההורים ומפגיש אותם עם מבוכה, חוסר אונים וחוסר ידע לגבי דרכי התמודדות יעילות , זה שלב שנכון לפנות מטפל שמנוסה בנושאים אלו של חינוך והדרכה מינית .

ההורים מודאגים מהחשיפה לתכנים לא הולמים, מהיווצרות תפיסה מעוותת לגבי מין ויחסי מין, משיחות עם פדופילים וגם מכך שתתפתח התמכרות לצפייה בפורנו.

בטיפול מקצועי והדרכת הורים מותאמת ויעילה , ההורים ילמדו דרכי טיפול יעילות למיגור התופעה. מסגרת של טיפול משפחתי מהווה מסגרת נכונה לליבון הבעיה. המרחב הבטוח של הטיפול המשפחתי / המיני יכול להיות מודל למשפחה לפתרון בעיות בכלל ולפתרון הבעיה האקוטית בפרט. זוהי סיטואציה , שבטיפול נכון יכולה להיות קרש קפיצה למשפחה כולה. כך המשפחה לומדת ומיישמת התמודדות עם סוגיות של הסתרה, מיניות, אמון הדדי, פתיחות ואחריות.

מכיוון, שבכל בית יש היום גישה למחשב, הסכנה אורבת בכל מקום. התמודדות יעילה תוך התייעצות והכוונה של מטפל משפחתי שמכיר ומודע לתחום המיני יכולה להפוך חוויה קשה לחוויה מלמדת ומיטיבה.

רות בן-ציון שכטר 27.6.15