עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

לשמר את אש האהבה והתשוקה

האתגרים הגדולים של הזוגיות והנישואין בעת העכשווית - לשמר את אש האהבה והתשוקה


העת העכשווית על החדשנות שבה, קצב החיים, השינויים החברתיים והטכנולוגיים מספקת אתגרים גדולים וחדשים למוסד הותיק ששמו זוגיות , קרי: נישואין.

תוחלת החיים שמתארכת , מאריכה מאד את משך הנישואין/ זוגיות, ולכן מצריכה אסטרטגיות חדשות לשימור המבנה החברתי הזה.

בעבר , חתונת כסף הייתה ארוע מרגש . כיום זוג שחוגג 25 שנות נישואין אינו חריג מבחינת משך השנים המשותפות ועוד שנים ארוכות לפניהן מבחינת תוחלת החיים. כלומר,שזוגות נדרשים כיום לגמישות הרבה יותר גדולה וליכולת התאמה מחודשת של החיים המשותפים.

החיים, כמו החיים דינמיים ומלאים בשינויים.ההסכמות המשותפות, אותו חוזה נישואים גלוי או סמוי שהיה מוסכם ונכון בתחילת הנישואין צריך התאמות בכל אחד משלבי החיים כדי שבני הזוג שניהם ימשיכו להיות שבעי רצון מעצם כך שהם חולקים חיים משותפים.

לשם כך, יש לקיים שיחות על שינויים המתחוללים בחייו של כל אחד מבני הזוג כפרטים, בחיי המשפחה ככלל, ולחפש ומצוא מכנה משותף שיהיה מצע שיעניק גם בטחון וגם ריגוש כך שיהיה רצון אמיתי להשאר יחד.

המשפחה המודרנית, שבה שני בני הזוג עובדים ומפרנסים, חשופה הרבה יותר מבעבר למתח מיני. שני בני הזוג חשופים לבני המין השני, ויש צורך וחשיבות ממשית לשמור את הנאמנות המינית הזוגית. יש משמעות רבה ליכולת לתקשורת מינית פתוחה בתוך הזוג עצמו. תקשורת מינית פתוחה משמעה הזדמנות שווה לשני בני הזוג להביע את רגשותיהם ואת הצרכים והפנטזיות המיניות שלהם כמו גם את החששות שלהם בענין המיני. רב הזוגות מתקשים לשמר זוגיות עם תחרות מינית.

קצב החיים העכשווי, שבו בני הזוג עובדים שעות ארוכות מחוץ לבית, מחוברים באופן קבוע לאיזה שהוא סוג של מחשב, מקשה גם על שמירה על הזוגיות. כל אחד מבני הזוג מוצף במשימות והתחייבויות אינסופיות וכך קורה שהזוגיות נדחקת לקרן זווית ומוזנחת.

כך קורה שדווקא בעידן הפתיחות , העידן שבו ניתנת לגיטימציה לזוגות חד-מיניים, ולמבנים משפחתיים חדשים, טומן בחובו משימות רבות ומאתגרות לזוגיות המסורתית. כדי לשמר את הזוגיות באהבה ובהנאה לאורך שנים נדרשות מיומנויות של תקשורת פתוחה, משא ומתן, גמישות רגשית ונכונות אמיתית להשקעה אישית בקשר הזוגי.

ליצירת קשר ופרטים נוספים לחץ כאן