עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

פניה לטיפול מיני: איך מתגברים על המבוכה?

מתי פונים אל טיפול מיני :


הסטטיסטיקה
ידוע בספרות שפניה לטיפול מיני הינה פניה מעוכבת. כלומר, גברים ונשים כאחד סובלים תקופה ארוכה (בממוצע חמש שנים) ממצוקה כלשהיא בתחום התפקוד המיני לפני שיצליחו להתגבר על המבוכה ולפנות ליעוץ אצל איש מקצוע מוסמך.

כיום, כשיש את האפשרות והנגישות לקבלת מידע באינטרנט מובן מאליו כמעט שזו האופציה המיידית. באמצעות האינטרנט ניתן לברר מה הבעיה ואת דרכי הטיפול.יחד עם זאת, רק חלק מהכותבים באינטרנט הינם אנשי מקצוע. לכן, המידע המתקבל לא תמיד נותן את המענה המירבי.

גם היום, במאה ה-21 , כשהחברה עוברת שינוי תפיסתי בענין המין ויש יותר פתיחות ויותר סובלנות לצרכים מיניים שונים, עדין קיימת מבוכה וקושי בשיחה על בעיות בתחום התפקוד המיני וקושי לפניה ליעוץ מקצועי.

הרבה מהבעיות שנתפסות ע"י מי שחווה אותן כבעיה גדולה , הינן בעיות פתירות והפיכות ובסיוע מקצועי נכון ניתן למנף את המיניות ולפתור גם בעיות פיזיולוגיות גם בעיות רגשיות וגם בעיות זוגיות.

הבעיות בתפקוד המיני נחלקות לשלוש קבוצות עיקריות:
  • בעיות פיזיולוגיות, כמו: שפיכה מהירה, קושי בזקפה, וסטיבוליטיס
  • בעיות רגשיות, כמו: חרדת ביצוע, וגיניסמוס, טראומות מיניות
  • בעיות זוגיות, כמו:פערים בחשק המיני, מצבי חוסר אמון זוגי, כעסים זוגיים

פעמים רבות יש שילוב בין מצבים רגשים, פיזיולוגיים וזוגיים. בסבך הזה הפתרון המתאים הוא טיפול זוגי ומיני שנותן מענה לצרכים הזוגיים והמיניים.

ככל שממתינים יותר זמן ולא פונים לטיפול , התסכול גובר והבעיה שבתחילת הדרך עודנה "קטנה" צוברת תיסכול וכעס ואכזבות והופכת לבעיה גדולה ומאיימת יותר. לכן, עדיף לפנות לטיפול קודם שרמת האכזבות והכעס גבוהה.

לעיתים תכופות, בעיקר בבעיות פיזיולוגיות גרידא, הפתרונות קלים ויישימים, וחבל על שנות סבל ארוכות. גם בעיות רגשיות וזוגיות המשולבות בענין המיני, נפתרות בקלות רבה יותר באופן יחסי, כל עוד אין שנים של תסכול ועצב הדדי.

כדי להבטיח טיפול מיני מקצועי ואמין (ולא ליפול לידי שרלטנים) ,הדבר הנכון הוא לבחור מטפל/ת מיני וזוגי שהוסמך ע"י האגודות המתאימות .

ליצירת קשר ופרטים נוספים לחץ כאן