עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

חשק מיני - על פערים בחשק המיני

חשק מיניהחשק המיני הינו אחד מהצרכים האנושיים הבסיסיים והפחות מדוברים.
 
החשק המיני הינו ענין אישי, לכל אחד אחת מאתנו. אלא ,שכדי לממשו אנו זקוקים גם לחשק המיני של בן הזוג שלנו.

לעולם כמעט לא תהיה סימטריה מלאה בחשק המיני של שני בני הזוג.

עפ"י רב , בתקופת ההתאהבות החשק המיני הזוגי יהיה בשיאו. תקופה זו אורכת בין ארבעה חודשים לארבע שנים. זו תקופה המאופיינת במשיכה מינית עזה , בחשק מיני רב ביותר. "הפרפרים בבטן" תורמים תרומה אדירה לשלהוב היצר המיני וליצירת בסיס לקשר המיני הזוגי.

זוגות שבתחילת הקשר מאופיינים בדפוס של יחסי מין מספקים לשניהם יוצרים קו בסיס של סיפוק הדדי מיני. לעומתם, זוגות שמתחילת הקשר מאופיינים בפערים משמעותיים בחשק המיני ובצרכים מיניים שונים ,מאתגרים את עצמם בבניית מערכת מספקת של יחסי מין.

כשהזוג משתקע בחיי האהבה, לעומת תקופת ההתאהבות, יצוצו הפערים בחשק המיני .
החשק המיני הינו סוג של תאבון שיש לספק. וכשם ששני אנשים אינם רעבים תמיד בו זמנית ואינם מעוניינים לאכול את אותו האוכל , כך גם בעניין המין .

כדי לגשר על הפערים האלו, נדרשת תקשורת מינית. כלומר, יכולת ורצון הדדי לשוחח על חיי המין. על הציפיות, החשקים , הפנטזיות והצרכים האישיים. כדי לתקשר מין ומיניות חובה להתגבר על המבוכה הכרוכה פעמים רבות בכל מה שקשור במין.

יש סיבות רבות ומגוונות לפערים בחשק המיני. לעיתים מדובר בקושי אישי של אחד מבני הזוג המשפיע על החשק המיני שלו. פעמים אחרות בני הזוג צריכים ללמוד לפתח דיאלוג מיני נטול עכבות . במערכת המאופיינת בתקשורת פתוחה, תאום ציפיות והבנה הדדית ניתן לגשר על פני הפערים בחשק המיני.
קיימים מצבים , בהם הפערים בחשק המיני הם בבואה לכלל היחסים הזוגיים. כשם שאין שביעות רצון מהמערכת הזוגית אין גם סיפוק מיני הדדי.

בשני המצבים: במצב בו רק התחום המיני אינו מספק ובמצב בו שביעות הרצון הזוגית ירודה הדרך לפתרון היא בהבנה הדדית באמצעות תקשורת פתוחה ובטוחה.

טיפול מיני לסיוע בפתרון הבעיות
במידה ובני הזוג לא מצליחים לפתור בכוחות עצמם את הקשיים הצעד הנכון הוא לפנות לסיוע מקצועי זוגי- מיני (טיפול מיני).

רות בן-ציון שכטר 30.11.2014