עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

התפתחות מיניות-חלק אינטגרלי מהתפתחות האדם

פעילות מינית והנאה מינית הם חלק אינטגרלי מקיומנו כבני אדם. זוהי פעילות שאנחנו תוצר שלה, ומלווה אותנו מרגע ההיווצרות שלנו לאורך כל מעגל החיים באופנים ובעוצמות משתנים.

ההתפתחות המינית מתחילה בעוברות, לפני הלידה ומושפעת מגורמים ביולוגיים , פסיכולוגיים וחברתיים. ביטויי מיניות וחינוך מיני מתחילים מהלידה ונמשכים לאורך מעגל החיים. לכל שלב בהתפתחות יש ביטוי בהתנהגות המינית.

השלבים בהתפתחות המינית חייבים לקחת בחשבון את השילוב והקשר שבין ההתפתחות הפיזיולוגית – הורמונלית, הנפשית, החברתית והשפעת המסורת המשפתית והתרבות הבינדורית.

חשוב מאד לזכור כי הסטרוקטורות המיניות נבנות בהקשר המשפחתי- חברתי תוך התייחסות לתהליכים מגדריים מובנים ולמה שמוגדר כ"נשי" או כ"גברי".

יחסם של ילדים צעירים למין הוא יחס של סקרנות . הסתכלות ומגע הן תופעות נורמליות ורגילות. מעטים הילדים שמחפשים עוררות והנאה מינית כבדומה למבוגרים.

 
 

ילדים בגילאים אלו סקרניים יותר בנוגע לגופם ולגופו של בן/ בת המין השני. הם מחפשים הזדמנויות לגעת באיברים המוצנעים של עצמם ושל אחרים, לומדים את שמות איברי המין וניתן ללמדם כללים בסיסיים הקשורים בהיגיינה. בשלב זה נלמדים גם מושגים הקשורים לפרטיות, גבולות והסכמה. יש עיסוק רב בכל הקשור בצרכים.

ראה מידע נוסף..

בגילאים אלו ממשיכים הילדים לגעת וללטף את איבריהם המוצנעים, רבים מאוננים, אך משתדלים לעשות זאת בצנעה. הענין בגוף הזולת ממשיך להתקיים, אך הוא משתנה מסקרנות למשחקים כמו "רופא", או "תראה לי ואראה לך".

בתקופה זו אפשר לראות בנים שמתחילים להשוות את איבר מינם, וילדים רבים מתעניינים מאד במילים הקשורות למין ובבדיחות גסות. חקירת איברי המין מכוונת לבדיקה בנוגע לשאלות של הריון ולידה.

ראה מידע נוסף..