עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

מאמרים

רות בן- ציון שכטר, סקסולוגית, מטפלת זוגית ומשפחתית, מתמחה ב: טיפול מיני, טיפול זוגי, טיפול משפחתי ופרטני. תוך התייחסות לבעיות וקשיים בתחום המיני הן ברמת הפרט והן ברמת הזוג. לאחר שנים ארוכות של עבודה במערכת הציבורית, עובדת כיום במרפאה ציבורית לטיפול מיני ובקליניקה פרטית.

הקליניקה של רות בן-ציון שכטר הינה קלינקה פרטית, באווירה כפרית, מאפשרת שמירה אופטימלית על דיסקרטיות, בשעות עבודה גמישות וללא בעיות חניה.

מדור זה, אני מעלה כתבות ומאמרים בנושאים שונים הקשורים בנישואין, בזוגיות, משפחתיות חיזוק הקשרים ועוד...
 
מציג 1 עד 16 מתוך 21 נושאים.
1 2 »

אני בת 33, ויש לי בן זוג מזה שנה. אני אוהבת אותו, הוא חכם, ישר, ויש לו חוש הומור סופר שנון וגם הסקס אחלה. הבעיה שהוא מאוד קמצן. הוא טוען שאני בזבזנית, שזה נכון, אבל אני לארג`ית ואוהבת לתת מתנות ולפנק. אני לא אוהבת להתחשבן על כל שקל עם חברות כשיוצאים לבלות, ובטח לא עם בן זוג. אני מרוויחה הרבה פחות ממנו, יש לו עבודה טובה בהייטק, והוא זה שתמיד מחשבן על כל שקל ולא נדיב במתנות, הוא תמיד רוצה שנצא פחות לבלות מטעמים כספיים אפילו שהוא יכול להרשות לעצמו. הוא הציע לי לעבור לגור איתו, ואני מהססת בגלל הקמצנות. האם קמצנות היא תכונה שניתנת לשינוי?

ראה מידע נוסף..

מאז שהתחילה המלחמה, שלושת הילדים שלנו 12,14, 8, נצמדים אלי ללא הפסקה ומאוד תלותיים. אני הנושאת העיקרית בנטל, בתקופה הזו אני עובדת מהבית ואני לא מצליחה לעבוד כמו שצריך. בעלי עובד מחוץ לבית, וכשהוא חוזר הוא רובץ מול הטלוויזיה. בימים כתיקונם, הילדים יותר עצמאיים, אבל כעת הם נורא תלותיים וכל הזמן רבים ביניהם וצריכים את תשומת הלב. בעלי עובד בבית חולים שעות ארוכות, והוא לא פנוי לתמוך ולעזור. שנים שזה מציק לי שהוא לא מספיק עוזר ותומך, אבל עכשיו יותר מתמיד אני צריכה אותו. איך ניתן לגייס אותו לתעדף אותנו פעם אחת?

ראה מידע נוסף..

בעלי ואני נשואים 15 שנה, יש לנו 3 ילדים. ממש לאחרונה התחלנו לדבר על פרידה, ואז פרצה המלחמה וזה לא ריאלי כעת ולא נכון עבור הילדים. אולי תוכלו לייעץ איך אנחנו יכולים לשים את הכעסים בצד ולתפקד?

ראה מידע נוסף..

בעלי ואני נשואים 8 שנים. יש לנו 3 ילדים קטנים. מאז הילד השלישי יש לי פחות חשק לסקס, אני לא נהנית, לא מצליחה להתניע ולהתעורר מינית. לאחרונה בעלי התחיל ללחוץ עליי שאם לא נחזור לקיים יחסים בתדירות קבועה כמו שהיה לפני הלידה של הילד השלישי, פעם פעמיים בשבוע, הוא יתגרש. ונתן לי עד יום ההולדת 40 שלו בעוד חודשיים להחליט. זו תחושה איומה. מה עליי לעשות? עצם הדרישה גורמת לי לחשוק בו אפילו פחות.

ראה מידע נוסף..

בעלי לאחרונה התחיל לשתף בפנטזיה שבא לו לעשות שלישיה עם עוד אישה. הוא לא לוחץ, אך מאוד ישמח אותו שזו תהיה מתנת יום הולדת 40 שלו. אני סקרנית אך חוששת. וגם כששאלתי אותו אם הוא יהיה מוכן לעשות גם שלישיה עם עוד גבר, הוא סרב. אז איפה ההדדיות?

ראה מידע נוסף..

אנחנו יחד 8 שנים. אין ילדים. הסקס חביב אך קצת שגרתי ומשעמם. אני רוצה לגוון, הבן זוג דוחה כל הצעה. אני רוצה יותר מין אוראלי, הוא לא מעוניין להעניק ואומר שהוא לא אוהב כל כך. אני רוצה דיבור סקסי במיטה, קצת פנטזיות ושיחות ארוטיות,
הוא מבקש שקט כי הוא צריך ריכוז. מה עושים?

לצפייה בקובץ לחץ כאן ראה מידע נוסף..

הקורונה , שפרצה בסין הרחוקה בסוף 2019 ,הזדחלה וחדרה לתוך החיים הפרטיים, הזוגיים והמשפחתיים של כולנו. מאמצע חודש מרץ האחרון (03/2020) הקורונה איתנו במלוא העוצמה של מגפה. הקורונה הפתיעה אותנו בעוצמתה ובהיקף ההשתלטות על כל תחומי החיים. אין תחום בחיים שאינו מושפע מהמגפה : משפחה, עבודה, לימודים ופנאי. תושבי הכדור כולו נתפסו לא מוכנים לאירוע עולמי שמנהל את שגרת החיים האישית והכללית ומחייב התארגנות מחודשת ומותאמת לתנאי החיים החדשים.

ראה מידע נוסף..

על פי רב,חיי המין והמיניות הם חלק ממארג החיים הזוגי. בין כל התפקידים שיש לכל אחד מבני הזוג במשפחה ובזוגיות שמקיימים יחדיו,נמצא גם התפקיד המיני: כפרטנר וכאדם בפני עצמו (עם צרכים, חלומות, שאיפות וחוויות עבר). ניהול תת המערכת של חיי המין, בתוך וכחלק מהמערכת הזוגית והמשפחתית, הינה משימה חשובה ומאתגרת. ניהול תת המערכת הזו בתוך חיי זוגיות בפרק ב` היא מורכבת ומאתגרת יותר, במיוחד אם לאחד מבני הזוג או לשניהם יש ילדים מהנישואים הקודמים.

ראה מידע נוסף..

פגיעה מינית הינה פגיעה ערמומית. על פי רב, הפוגע.ת מוכר היטב לנפגע.ת והפגיעה , לעד, פגיעה עמוקה הנצרבת עמוק בנפש.
מי שנפגעים מינית מתמודדים עם צריבה קשה ועמוקה בליבת הנפש.הפגיעה המינית בידי מישהו מוכר, הינה בגידה באמון הבסיסי ביותר . מטרת הטיפול היא לאפשר למי שנפגע.ה לקיים חיים מלאים ומשוחררים מהטראומה עד כמה שניתן.

ראה מידע נוסף..

אני בת 40, יש לי בן זוג שנתיים, בתחילת הקשר, לפעמים היינו מבלים סוף שבוע שלב במיטה, עושים סקס 3-4 פעמים, ופעם אחת אפילו 7 פעמים! אבל בשנה האחרונה, החשק שלו מאוד ירד. הוא נהנה מסקס פעם או פעמיים בשבוע, אני עדיין רוצה כמעט כל יום. היה לנו סקס בחג- בערב, ולמחרת, ונורא התחשק לי להמשיך עוד פעם או פעמיים, כמו שנהגנו בעבר, אך מספיק לו והוא חוזר לנטפליקס ולמשחקים בסלולארי, ואני נשארת עם חצי תאוותי בידי. ניסיתי לדבר איתו על כך ולהזכיר לו את ימי העבר, אך הוא אומר שאין לו צורך ושהוא עייף. כשאנחנו מקיימים יחסים, הוא נהנה ויש תשוקה, אז למה הוא לא רוצה עוד?

ראה מידע נוסף..

הוא רוצה מין והיא, לא
היא רוצה מין והוא ,לא
הוא רוצה מין פרוע ומרגש, היא רוצה חום אהבה ואינטימיות רכה
היא רוצה לראות כוכבים באהבה והוא רוצה ללכת לישון
הם בתוך תקופה קשה , שניהם מתוחים האחד זקוק למין כדי להרגע והאחר זקוק לשקט מלא
הם נחלצו ממשבר , האחד מבקש רוגע והאחר מבקש קרבה לוהטת
בתוך גלי החיים, בתוך העליות והמורדות, האתגרים הפרטיים הזוגיים והמשפחתיים מתקיימים חיי המין של בני הזוג.

ראה מידע נוסף..

זוגות שנמצאים במערכות זוגיות ארוכות טווח, חווים משברים.
המשברים הזוגיים , לעיתים תכופות, מהווים הזדמנות לצמיחה ולהשבחת הקשר הזוגי. המשבר הזוגי הוא צומת של העדר הסכמה ולכן נוצר חיכוך. פתרון המשבר וגם הדרך לפתרון הם למעשה המהלך באמצעותו בני הזוג לומדים שניהם להיות קשובים ולמצוא יחדיו את הפתרון ששניהם יכולים להסכים לגביו ולחיות איתו בשלום.

ראה מידע נוסף..

כשכל החברים הקרובים במערכת יחסים זוגית וקבועה וגם האחים והאחיות, בני הדודים מהדרגה הראשונה והשנייה, כל אלו התכנסו למערכות יחסים זוגיות קבועות ומחייבות ו"אני" נותרתי לבד מאחור, מזדחלת פנימה תחושת בדידות, כישלון, חוסר שביעות רצון ומתווסף לכך הלחץ החברתי והמשפחתי של : "מתי אצלך?"

ראה מידע נוסף..

ביחד על מזרן-הטיפולים – קו-תרפיה של צוות פיסיותרפיה ועבודה סוציאלית עם הורים לתינוקות נכים
מבין הפניות למכוננו, כ- 350 תינוקות רכים מופנים כל שנה לטיפול ראשוני לצוות הפיסיותרפיה בשל בעיות טריוואיליות או מורכבות. מתוכם, כ 20 ילדים נמצאים כסובלים מעיכוב התפתחותי משמעותי, נכות פיזית ו/או קוגניטיבית.

ראה מידע נוסף..

הכל תלוי בעיני המתבונן (או נכון יותר המתבוננת)
גיל המעבר אצל נשים נתפס עדין אצל רבות וגם רבים כאירוע משברי. תפיסה זו, כמו תפיסות רבות נוספות, הנוגעות במיניות האישה ובחיי המין שלה , נשענת על תפיסת עולם שמרנית ואני מעיזה להוסיף מתחסדת.
אין ויכוח על העובדות הביולוגיות – פיזיולוגיות. נשים כמו כל יצור חי עוברות שינויים פיזיולוגיים במהלך מעגל החיים שלהן. המנופאוזה נתפסת כאירוע טראומתי בחייה של האישה. מעין תמרור אזהרה האומר: "גברת את מזדקנת!" מכאן והלאה יחולו על האישה שינויים הדרגתיים, שמרובם אין כבר דרך חזרה. האישה מאבדת את אחד מסממני הנשיות שלה , היא אינה פורייה עוד ולכן התופעה עלולה להיות מלווה בתחושות רגשיות קשות.

ראה מידע נוסף..