עובדת בהסכם
עם משרד הביטחון
054-4805374

רות בן ציון שכטר- פסיכוטרפיסטית פרטנית, זוגית,
משפחתית, מינית ולנפגעי תקיפה מינית.

קצת עלי

רות בן-ציון שכטר, במקור מחיפה. כיום, במושב הדר עם שבעמק חפר.
בעלת תאר ראשון (1985) מאוניברסיטת חיפה ושני (1990) בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת תל אביב.
מוסמכת בטיפול משפחתי וזוגי מאז שנת 2003 (למדתי במכון שינוי), מוסמכת בהדרכה של טיפול משפחתי וזוגי משנת 2009.

מוסמכת בטיפול מיני מאז שנת 2005, מוסמכת בהדרכת מטפלים מיניים משנת 2013 .
את ההתמחות בטיפול מיני ולמשך 10 שנים עבדתי במרפאה לטיפול מיני וזוגי בבי"ח מאיר.
במהלך 35 השנים האחרונות עבדתי בצוות שהקים את היחידה לטיפול בית של קופ"ח מכבי בנתניה, עבדתי בהקמה של המכון להתפתחות הילד של קופ"ח הכללית בנתניה ובמרפאת המתבגרים.
לפרטים
רות בן ציון

טיפול זוגי

לפרטים נוספים

טיפול מיני

לפרטים נוספים

טיפול בנפגעות/נפגעי
תקיפה מינית

לפרטים נוספים

טיפול משפחתי

לפרטים נוספים

טיפול פרטני

לפרטים נוספים

כשההורים מתגרשים

לפרטים נוספים

מאמרים

אני בת 33, ויש לי בן זוג מזה שנה. אני אוהבת אותו, הוא חכם, ישר, ויש לו חוש הומור סופר שנון וגם הסקס אחלה. הבעיה שהוא מאוד קמצן. הוא טוען שאני בזבזנית, שזה נכון, אבל אני לארג`ית ואוהבת לתת מתנות ולפנק. אני לא אוהבת להתחשבן על כל שקל עם חברות כשיוצאים לבלות, ובטח לא עם בן זוג. אני מרוויחה הרבה פחות ממנו, יש לו עבודה טובה בהייטק, והוא זה שתמיד מחשבן על כל שקל ולא נדיב במתנות, הוא תמיד רוצה שנצא פחות לבלות מטעמים כספיים אפילו שהוא יכול להרשות לעצמו. הוא הציע לי לעבור לגור איתו, ואני מהססת בגלל הקמצנות. האם קמצנות היא תכונה שניתנת לשינוי?

ראה מידע נוסף..

מאז שהתחילה המלחמה, שלושת הילדים שלנו 12,14, 8, נצמדים אלי ללא הפסקה ומאוד תלותיים. אני הנושאת העיקרית בנטל, בתקופה הזו אני עובדת מהבית ואני לא מצליחה לעבוד כמו שצריך. בעלי עובד מחוץ לבית, וכשהוא חוזר הוא רובץ מול הטלוויזיה. בימים כתיקונם, הילדים יותר עצמאיים, אבל כעת הם נורא תלותיים וכל הזמן רבים ביניהם וצריכים את תשומת הלב. בעלי עובד בבית חולים שעות ארוכות, והוא לא פנוי לתמוך ולעזור. שנים שזה מציק לי שהוא לא מספיק עוזר ותומך, אבל עכשיו יותר מתמיד אני צריכה אותו. איך ניתן לגייס אותו לתעדף אותנו פעם אחת?

ראה מידע נוסף..

בעלי ואני נשואים 15 שנה, יש לנו 3 ילדים. ממש לאחרונה התחלנו לדבר על פרידה, ואז פרצה המלחמה וזה לא ריאלי כעת ולא נכון עבור הילדים. אולי תוכלו לייעץ איך אנחנו יכולים לשים את הכעסים בצד ולתפקד?

ראה מידע נוסף..

בעלי ואני נשואים 8 שנים. יש לנו 3 ילדים קטנים. מאז הילד השלישי יש לי פחות חשק לסקס, אני לא נהנית, לא מצליחה להתניע ולהתעורר מינית. לאחרונה בעלי התחיל ללחוץ עליי שאם לא נחזור לקיים יחסים בתדירות קבועה כמו שהיה לפני הלידה של הילד השלישי, פעם פעמיים בשבוע, הוא יתגרש. ונתן לי עד יום ההולדת 40 שלו בעוד חודשיים להחליט. זו תחושה איומה. מה עליי לעשות? עצם הדרישה גורמת לי לחשוק בו אפילו פחות.

ראה מידע נוסף..
עוד מאמרים

שאלות ותשובות

אהבה מאחרת
הצג תשובה

אנחנו ביחד 25 שנה. יש לנו 3 ילדים. והאחרון שבהם עזב את הבית ממש לפני שלושה חודשים. אנחנו חיים בדירה גדולה ומרווחת במרכז הארץ, שעכשיו מרגישה מאוד ריקה. בעצם, מאז שבני הבכור עזב את הבית, אני מרגישה שאני חיה בכלוב זהב. יחסי מין אנחנו כבר כמעט ולא מקיימים שנים רק בימי נשואים וימי הולדת וארועים מיוחדים. בן זוגי, לא כל כך מתעניין במין כמוני. החברות בינינו מאוד טובה, ואף פעם לא רציתי להפרד, ולכן מפעם לפעם בנסיעות עבודה, היו לי כל מיני רומנים נחמדים שסיפקו את המשבצת. אבל עכשיו, זה כבר לא מספיק. בעלי גבר עדין, קשוב, חבר לחיים, שותף בבית ואנחנו חיים ברווחה כלכלית מאוד מאוד גבוה. אבל כל הנושא המיני אף פעם לא היה בנשמתו או יותר נכון בגופו. אני אשה בסוף שנות החמישי לחיי, אני מרגישה בשיא השיאים שלי. ואני מפחדת שאם לא יהיו לי חיי אישות אני פשוט אקמול. מה עליי לעשות? דרך אגב, אף אחד בחברה לא היה מאמין, כי אנחנו תמיד מחזיקים ידיים, והולכים מחובקים. והוא מדבר אלי תמיד בכבוד ואהבה בחברה. מה שאני לא יכולה לומר על הרבה מהזוגות האחרים המקיפים אותנו. כך שלכאורה אנחנו הזוג המושלם. אם נפרד, איך אני אסביר לסביבה? כאילו אין סיבה? איזו מין שטחיות זו לומר שאנחנו נפרדים כי אין מין. ומצד שני...אני קמלה, ויודעת שאין פרטנר לשינוי. במשך שנים רבות התחננתי ובקשתי. אבל הוא לא חובב מין.
ראה מידע נוסף

אובססיבית לתזונה וספורט
הצג תשובה

שאלה ל"הכל יחסים" עיתון לאישה

אני בן 46, יש לי חברה רצינית ראשונה מאז הגרושים. היא בת גילי, נאה, מטופחת אך אובססיבית בכל הקשור לתזונה וספורט. היא לא מפסיקה להסתכל לי בצלחת ולבקר אותי על הכרס. היא דורשת שאעשה דיאטה ואתחיל לעשות איתה כושר. וזה ממש מוריד לי מבחינה מינית כל העסק. ואני מתחמק מסקס. זה מוזר, כי היא טוענת, שאני הסקס הכי טוב שהיה לה, ושהיא מאוד נמשכת אלי. אני בהחלט יודע איך לפנק אישה במיטה, אז אם היא כל כך נמשכת אלי ואם אני כל כך טוב במיטה, מה מפריע לה שיש לי קצת עודף משקל? היא מאוד תוקפנית ואני לא רוצה להתעמת איתה בנושא, אך מרגיש שהנושא המיני מתסכל אותה ואנחנו הולכים ומתרחקים. מה עושים?ראה מידע נוסף

אין בנינו מגע מיני כמעט, בשנה האחרונה
הצג תשובה

שאלה
אני בן 29 ואשתי בת 28, הננו נשואים כשנה וביחד כבר כשנתיים. בתחילת הקשר, הסקס שלנו היה נפלא הן מבחינת הגיוון והן מבחינת התדירות.
בשנה האחרונה, כמעט ואין בנינו מגע מיני . אשתי טוענת שיש לה הפרשות ופצע ולכן היא לא נותנת לי לאונן לה או לרדת לה ( מה שהיה בתחילת הקשר וכרגע אין ). מאוד מפריע לי !!
לי כבר נמאס שאין את הגיוון הזה ולכן כל פעם אני מאונן כדי לדכא את הרצון בסקס ( כמו לעשות דווקא).
ידוע לי שגם היא, כמו רוב הבחורות אינן גומרות מחדירה ולכן אני לא יכול להביא אותה לנק` שיא.

היא אומרת לי שזה המצב וככה יהיה כנראה לכל החיים, איני מקבל את זה, אנא עזרו לי. אני כל הזמן אומר לה ללכת לרופא לבדוק, אבל שוב פעם אני מקבל תשובה ש " אין מה לעשות ".

האם יש טיפול לזה? האם היא לא נמשכת אליי ??

אני מאוד אוהב את אשתי אך קשה לי עם יחסי מין כאלה. מה אפשר לעשות?????????
ראה מידע נוסף

אין לנו זמן לעשות סקס
הצג תשובה

שאלה למדור "הכל יחסים" , עיתון לאישה 16.12.2017
 
 אשתי ואני עובדים שנינו במשרות בכירות שעות ארוכות, ויש לנו שני ילדים קטנים. אנחנו כמעט ולא עושים סקס בגלל חוסר זמן ועייפות גדולה שנופלת עלינו בסוף כל יום עבודה. אשתי הציעה שנפתח יומנים ונתאם זמן לסקס, בדיוק כמו שאנחנו מתאמים פגישות עבודה או פגישות עם חברים או לכל מיני מטלות אחרות. היא חושבת שזה ישיב לנו את חיי המין. אני קצת סקפטי, וזה גורם לי אי נוחות לשים פגישה לסקס ביומן כאילו זו הייתה עוד פגישת עבודה. רציתי לשאול את דעת המומחים. אלון

ראה מידע נוסף

אלמן שמתחיל במערכת יחסים
הצג תשובה

שאלה לעיתון למדור "הכל יחסים" עיתון לאישה 21.8.2015


אני אלמן, ולאחר שלוש שנים שלא הייתי במערכת יחסים, התחלתי שוב בתהליך חיפוש של זוגיות. קרובת משפחה הכירה לי בחורה מקסימה. אני בן 55, עם ילדים בוגרים והיא רווקה בת 48. היא נאה ואינטליגנטית ואני מאוד נהנה מחברתה. היא ספרה לי שלא קיימה יחסי מין קרוב לחמש עשרה שנה. היו לה שתי מערכות יחסים כושלות בשנות השלושים לחיה ומשהו נסגר בה. עכשיו אחרי טיפול היא התחילה שוב להפתח לזוגיות. בשלוש שנים האחרונות כמעט ולא הייתי פעיל מינית, אבל 15 שנה בלי סקס?ועוד בשנים הכי יפות של חיה? כשאני מנשק אותה הפה שלה קפוץ. הגוף שלה מכווץ. היא מתקשה להשתחרר ממגע קל. אני לא יודע איך לעזור לה להשתחרר. אני גם קצת מפחד ונרתע בעצמי מהמצב. אבל לא רוצה לאבד אותה. מה עושים?
ראה מידע נוסף

אני לא מגיעה לאורגזמה...
הצג תשובה

שלום רב, אני בת 26, נשואה שנה וחצי. כשאני שוכבת עם בעלי (בערך פעמיים בשבוע) אני נהנית מאוד מהמגע שהוא מעניק לי. אני מאוד נמשכת אליו, הוא משקיע בליטופים, בנשיקות, במין אוראלי. אני גם נהנית מהחדירה, לא כואב לי, אבל אני לא מגיעה לאורגזמה. בחיים לא חוויתי אורגזמה, ומאוד מתחשק לי. לא היה לי כמעט ניסיון מיני לפני שהכרתי את בעלי. למען האמת לא פעם אני קוראת במדור שלכם על נשים שחוות בעיות באורגזמה כתוצאה מחוסר השקעה של הבעל באישה במיטה, אבל אצלי זה ממש לא ככה. בעלי מאוד משקיע, מפנק ומכבד, אבל אני מרגישה שאני מפספסת משהו. מה אפשר לעשות

שלום לך,
קושי להגיע לאורגזמה אצל נשים, אינו קושי נדיר.
אצל זכרים, משום שאיבר המין שלהם חיצוני האוננות שכיחה במידה רבה יותר מזו של נקבות. תינוק זכר מגלה את איבר המין שלו בגיל חצי שנה- תשעה חודשים, לעומת תינוקת שתגלה את הדגדגן בגיל שנה לערך. וכך למעשה מהינקות ההכרות שיש לזכרים עם איבר המין שלהם מקדימה את הנקבות.

התגובה ההורית לאוננות בגיל הרך , משפיעה גם כן על הפתיחות וההתחברות להנאה הפיזית הראשונית. זו הנאה שמקורה באוננות אוטוארואית (ושונה מההנאה הארוטית שמתפתחת בגיל ההתבגרות ), יחד עם זאת הורים רבים נבוכים מאוננות זו ותגובתם יוצרת המנעות מאוננות גם בגיל ההתבגרות.

כל ההסבר הזה מטרתו להסביר לך שכדי להגיע לאורגזמה, תחושת סיפוק תוך כדי משגל חשוב לחוות אורגזמה באוננות קודם. באמצעות האוננות נוצרת הכרות של החוויה עצמה וזה "תרגיל יבש" המקדים את המשגל עצמו.

נתון חשוב נוסף הוא : שכדי להגיע לאורגזמה כל בן/בת אנוש צריך להיות מרוכז בחוויה העצמית. האורגזמה היא חוויה פרטית למרות שיחסי המין מתרחשים בזוג.

גם כן חשוב מאד לדעת שהאורגזמה הנשית מקורה בדגדגן, שהוא האיבר הנשי המקביל לפין. כשם שגברים מגיעים לספוק מגירוי וחיכוך של הפין כך נשים מגיעות לאורגזמה מחיכוך וגירוי של הדגדגן.
יש נשים שמגיעות לאורגזמה גם מחדירה. חלקן של נשים אלו הוא פחות מ 20% באוכלוסיה. יש נשים שלא יצליחו להגיע לאורגזמה כלל.

כדי להקל על עצמך וללמד את עצמך את ההרגשה את צריכה להכיר את גופך לזהות את הדגדגן , וכשאת מוצאת אותו קחי לעצמך "חלון הזדמנויות" של שקט ופרטיות נסי לגרות את הדגדגן. יכול מאד להיות שויברטור יקל עלייך. אחרי שתכירי את ההרגשה תוכלי לכוון את בן זוגך והוא יהיה זה שיענג אותך.

בתחילת מכתבך ציינת שבעלך מפנק ומכבד אותך, אין ספק שזו נקודת התחלה מצוינת שתאפשר לך השביח את המיניות שלך ואת יחסי המין שלכם. ובכל זאת, אל תכניסי את עצמך למרוץ להשגת האורגזמה. ככל שתהיי יותר משוחררת ביחסי המין וככל שתוכלי להיות יותר מחוברת לחוויה המינית שלך עם עצמך כך הדרך להשגת האורגזמה תהיה קלה יותר. אם תרגישי שאת חייבת להגיע לאורגזמה תכשילי את עצמך משום שתהיי מרוכזת ברצון להשיג את האורגזמה ולא בעצם ההנאה המינית הפיזית . ההנאה והשחרור וההתכנסות שלך עצמך בעצם החוויה הם שיביאו בסופו של יום את חווית האורגזמה.

ליצירת קשר ותיאום פגישה לחץ כאן